Czas czytania:3 Minut, 30 Sekund

Praca z domu jest marzeniem dla wielu osób w wieku produktywnym. Możliwość własnego organizowania sobie czasu, brak dojazdów czy uciążliwych nieraz relacji ze współpracownikami i szefostwem to tylko niektóre plusy takiego rozwiązania. Jeśli i ty chcesz prowadzić własny biznes, koniecznie zajrzyj do naszych propozycji! Zobacz, jaki pomysł na biznes w domu masz do wyboru i… zacznij działać!

Jak znaleźć dobry pomysł na mały biznes w domu?

W życiu często bywa tak, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Nie inaczej ma się rzecz w przypadku własnego biznesu, który chcemy prowadzić z domu. Zanim więc jakąś wyimaginowaną ideę uznamy jako doskonały pomysł, pomyślmy, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy i co szczególnego możemy zaproponować klientom. Warto również od razu zainteresować się, np. dając ogłoszenie w mediach społecznościowych, czy znajdziemy odpowiednią ilość potencjalnych klientów. Posiadanie szkoleń, umiejętności czy doświadczenia zawodowego w jakiejś dziedzinie również pomoże nam rozpocząć własny biznes.

Sprawdźmy zatem, co jest na topie.

Przeczytaj też: Prawa konsumenta a zakupy przez internet | Wypowiedzenie kontraktu B2B

Pomysł na biznes online

Oczywiście pierwszym, co może przyjść nam do głowy, jest biznes online. To jednak bardzo szerokie pojęcie. Na czym możemy oprzeć prowadzenie własnej działalności? Oto kilka naszych propozycji:

Prowadzenie bloga i zarabianie na reklamach

Jeśli nie straszny nam język polski, a ponadto mamy jakąś pasję, którą potrafimy ująć w słowach w sposób ciekawy i żartobliwy, możemy otworzyć biznes związany właśnie z prowadzeniem bloga. Gdy stanie się on popularny, korzyści finansowe będziemy czerpać z zamieszczanych na nim reklamach.

Tworzenie treści – copywriting

Będąc już w tym temacie, jako pisarz możesz zacząć także sprzedawać teksty pisane pod konkretne potrzeby klientów. Mogą to być np. opisy produktów, kategorii czy inne teksty reklamowe. Jeśli z kolei freelancing lub założenie firmy nie jest opcją dla ciebie, możesz poszukać pracy na etat, ponieważ część agencji copywriterskich poszukuje właśnie pracowników zdalnych.

Tworzenie aplikacji i stron internetowych

Z kolei osoby, które lubią nowinki technologiczne lub mają doświadczenie bądź też szkolenie z zakresu programowania, mogą spróbować stworzyć własną aplikację mobilną czy stronę internetową. Na początek warto zbudować w ten właśnie sposób swoje własne portfolio, by potem tworzyć projekty stron internetowych dla większych korporacji.

Korepetycje online

Myślisz o własnym biznesie i masz doświadczenie w jakiejś konkretnej dziedzinie? Okazuje się, że korepetycje online to całkiem dochodowy biznes! Możemy pomyśleć zarówno o nauce dzieci w wieku szkolnym, jak i wyspecjalizować się w jakiejś innej kategorii. Sporo osób potrzebuje pomocy np. w lepszym opanowaniu arkusza kalkulacyjnego czy pakietu Microsoft Office.

Tłumaczenia

Dobry pomysł na własną firmę to również założenie działalności gospodarczej związanej z tłumaczeniami na język obcy. Szczególnie w cenie są specjaliści mogący się pochwalić tytułem tłumacza przysięgłego.

E-commerce – własny sklep internetowy

Ciekawym pomysłem na własny biznes jest także założenie sklepu internetowego. Jeśli uda nam się nie przekroczyć wysokich przychodów, to jego koszty będą stosunkowo niskie. Możemy podpiąć się pod wybraną platformę i wybrać sprzedaż internetową e-booków, plików cyfrowych czy czegokolwiek innego.

Jaki biznes otworzyć poza siecią?

Usługi kosmetyczne

Świetny pomysł dla tych, którzy kosmetyką i pielęgnacją interesują się na co dzień. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne nieustannie rośnie, a wiele pań i panów lubi z nich korzystać w zaciszu swojego domu lub w elastycznych godzinach. Gabinety kosmetycznie nie zawsze taką elastycznością mogą się wykazać i tu istnieje ogromny potencjał dla jednoosobowych działalności. Jakich kwalifikacji potrzebujesz i jak je zdobyć – wszelkich informacji dostarcza szkoła kosmetyczna GoWork.

Opieka nad zwierzętami

Jeśli szukasz pomysłu na biznes, który wyszedłby poza ramy Internetu, dobrym pomysłem może okazać się właśnie opieka nad zwierzętami. Usługa ta staje się coraz popularniejsza, gdyż właściciele czworonogów muszą przecież pracować czy wyjeżdżać na wakacje. Powierzenie pupila na ten czas zaufanej osobie czasami bywa dla nich prawdziwym wybawieniem.

Catering dietetyczny

Dość dobrze rokujący domowy biznes to również biznes gastronomiczny. Dieta pudełkowa cieszy się bowiem coraz większym zainteresowaniem zapracowanych osób, którym zależy, na zdrowym i różnorodnym jedzeniu. Posiadając minimum umiejętności w tej dziedzinie możesz uczynić z niej źródło dochodu na następnych wiele lat!

Rękodzieło

Masz jakieś nietypowe umiejętności? Umiesz malować, dziergać, szyć, wykonywać meble? Mając  wiedzę i umiejętności w swojej dziedzinie, z łatwością sprzedasz to,  co dotąd traktowałeś  wyłącznie jako hobby! Prowadząc w ten sposób działalność gospodarczą i wykorzystując np. media społecznościowe do reklamy, masz szansę sprawić, że zarabianie pieniędzy będzie łatwe i przyjemne. 

Previous post Projekt Workify – czyli młodzi o rynku pracy